ETIKA DHE ZHVILLIMI SHPIRTËROR

 • مشخصات
 • ناشر: مرکز بين المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)
 • نویسنده: سيد مجتبی موسوی لاری
 • مترجم: منتور چادری
 • تعداد صفحات: 420
 • شمارگان: 300
 • شابک: 9789641956990
 • شناسه ملی: 3747808
 • مشخصات تکميلی
 • زبان : آلبانيايي
 • موضوع : اخلاق و تربيت
 • سال چاپ : 1393
 • نوبت چاپ : اول
 • قطع : رقعی
 • نوع جلد : شوميز

ETIKA DHE ZHVILLIMI SHPIRTËROR

Ne vërejmë shumë qartë se gjithçka në këtë botë është në lëvizje dhe në ndryshim e sipër. Procesi і përtëritjes në jetë është parimi që qëndron në themel të ligjit të krijimit. Në të njëjtën mënyrë me të cilën besojmë në karakterin e pandryshueshëm dhe jetëgjatë të ligjit të ndryshimit, jemi gjithashtu të detyruar të besojmë në disa koncepte të pandryshueshme dhe t’i konsiderojmë ato të përhershme dhe të përjetshme. Mes këtyre parimeve të pandryshueshme janë ligjet e moralit dhe të përsosurisë njerëzore, të cilat jemi të detyruar t’i respektojmë me gjykimet e arsyes së shëndoshë dhe të drejtojmë jetën tonë në përputhje me to.

نظرات کاربران درباره ETIKA DHE ZHVILLIMI SHPIRTËROR

نظری در مورد این محصول توسط کاربران ارسال نگردیده است.
اولین نفری باشید که در مورد ETIKA DHE ZHVILLIMI SHPIRTËROR نظر می دهد.

ارسال نظر درباره ETIKA DHE ZHVILLIMI SHPIRTËROR

لطفا توجه داشته باشید که ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 
کد امنیتی *
captcha
قیمت قبلی: 190,000 ریال
قیمت: 152,000 ریال
کد محصول BP0638
وضعیت موجودی موجود در بازار
وزن 490 گرم